Bitcoin rekordowa wartość – Złoto XXI w.

Jedna z najpopularniejszych krypto-walut Bitcoin bije kolejne rekordy. Jego wartość przekroczyła 3415 dolarów, a w samym 2017 roku zwiększył wartość trzykrotnie! Niektórzy mówią, że jest to waluta XXI w. jak kiedyś złoto. Dzięki swojemu szybkiemu wzrostowi przyciąga coraz więcej inwestorów, którzy z początku patrzyli sceptycznie na tą walutę, ponieważ jest to inwestycja z bardzo wysokim ryzykiem. Akcję oraz sama waluta potrafią spaść lub wzrosnąć dziennie nawet o 20%. Te czasy się pomału zmieniają i waluta staje się bardziej stabilniejsza niż kiedyś. Dlatego więcej jest osób skorych do inwestycji długoterminowych. Coraz więcej krajów uznaje go jako oficjalny środek płatniczy. Za oficjalny środek płatniczy Bitcoina uznała Japonia, Norwegia i Szwajcaria. Uznanie, a płatność to też dwie różne rzeczy. Specjalnie została również stworzona mapa, gdzie możemy za wykonywanie usług, kupno zapłacić Bitcoinami.

https://coinmap.org/

Niestety nie emitują go żadne banki, ani kontrole finansowe, nad systemami nadzoru transakcji, co ma swoje plusy i minusy. Mówi się często, że jest to dobra szara strefa dla złodziei sprzedających swoje zdobycze, oszustów wyłudzających np: okup czy innych zorganizowanych grup przestępczych, albo osób które chcą uniknąć podatku. W pewnym sensie tak, lecz Bitcoin nie jest walutą stworzoną do oszustw, lecz po to aby uprościć transakcję, które kiedyś było dość skomplikowane.

Większość ekspertów uważa, że Bitcoin sam w sobie nie posiada wartości, lecz wpływa na niego tylko podaż oraz popyt + zmiany wartości walut takich jak dolar. Oczywiście w pewnym sensie to prawda, ale nie do końca. Ponieważ na podaż i popyt wpływają inne czynniki, których jest wiele. Od kradzieży na giełdach bitcoinowych, po newsy typu „ludzie sprzedają Bitcoina, ponieważ cena zaczyna spadać”.

Oczywiście światowi inwestorzy mają różną opinię na temat kryptowaluty. Niektórzy mówią, że jest to nadmuchiwana bańka, która w końcu kiedyś wybuchnie i ludzie stracą wszystkie swoje pieniądze. Inni mówią, że kilkanaście lat Bitcoin może być wart jeszcze x100 tyle co dzisiaj. Jeśli by było to oczywiste, to każdy by zaczął inwestować w Bitcoina, by się wzbogacić. Prognoza na rynku ogólnie jest bardziej pesymistyczna, że bitcoin stale będzie rósł, lecz jaka jest granica dla niego? Tempo wzrostu jest niesamowicie szybkie, a inwestorów oraz osób kopiących coraz to więcej przebywa. Czy zobaczymy niedługo Bitcoina o wartości 10 000 $?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *