Chińczycy kontrolują większość gier MMO w tym League of Legends

League of Legends oraz inne gry MMO są kontrolowane przez Chińskie firmy i inwestorów.

Pewien serwis amerykański o grach zamieścił na swojej stronie interesującą infografikę dotyczącą gier Online udziały, które w większości należą do Chińskich Inwestorów.

Nie jest to dość nowego, że Chiny inwestują w amerykańskie firmy technologiczne coraz to bardziej, nawet wykupując je w całości. USA to zauważyło, więc zastanawiają się nad stworzeniem prawa dotyczącego powstrzymania tej inwazji wykupowania firm. Jak jednak nikt się pewnie nie spodziewał, nie dotyczy to nowych technologii, ale również gier Online, które dziennie potrafią zarabiać po kilka milionów dolarów. Ekspansja gier online jest tak ogromna, że Chińczycy widząc potencjał gier, potrafią wykupić nawet wszystkie jej udziały. To nie dotyczy tylko rynku gier, ale również z firmami, które są związane z nimi.

Okazuje się, że 100% udziałów firmy Riot (League of Legends), należy do chińczyków, 5% firmy Blizzard również (firma odpowiedzialna za takie produkcje jak Word of Warcraft, Overwatch, Starcraft, Heatstone, Diablo, Heroes of the Storm).

Oczywiście tych firm jest więcej, poniżej przedstawiamy infografikę dotyczącą udziału Chin w grach MMO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *