Google Play Family Library, czyli dzielenie się aplikacjami z rodziną

Od dzisiaj w Polsce sklep Google Play wprowadza dodatkową funkcję o nazwie Google Play Family. Od dzisiaj aplikację, które zakupiliśmy, możemy dzielić się z rodziną

Jest to nowe miejsce, dzięki któremu możemy się współdzielić aplikacjami, grami, filmami i książkami, które zakupiliśmy. Zwykle to posiadaliśmy 1 konto Google i mogliśmy wykorzystywać kupione aplikację, gry na paru urządzeniach.  Teraz możemy współdzielić nie tylko między urządzeniami, ale też różnymi kontami.

Nie wszystkie aplikacje, które zakupiliśmy będą w Family Library, lecz większość. Dokładnie procentowo nie wiadomo ile gier, filmów, aplikacji i książek będzie udostępnionych w opcji dzielenia rodzinnego.

Udostępniać można będzie nawet 5 członkom swojej rodziny, bez żadnych limitów. Jedynym mankamentem, może być to, że wszystkie dołączone konta w usłudze Family Library, muszą posiadać tą samą formę płatności, czyli np: jedną kartę kredytową.

Jeśli mamy aktywną usługę Google Music, również i ona może być współdzielona na inne konta.

Jak aktywować Family Library?

Należy wejść na Google Play następnie nacisnąć Konto. Wtedy ukaże nam się Zarejestruj się do Biblioteki rodzinnej.  Aby założyć bibliotekę rodzinną przynajmniej jedna osoba musi posiadać 18 lat oraz posiadać aktywną kartę płatniczą, którą będzie płacić za zakupione aplikację.

Ta funkcja, była dostępna już dawno w innych krajach. Na początku Google stwierdził, że nie będzie ta usługa dostępna dla naszego kraju. A jednak zmienił zdanie. Family Library pozwoli oszczędzić trochę razem na aplikacjach oraz filmach. Np: Mamy brata który również kupuje aplikację w Google Play, związane z Firmą, Produktywnością, a my również takie aplikacje kupujemy i potrzebujemy. Wtedy można kupować razem i dzielimy koszta na pół.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *