Co kupić na dzień dziecka?

Co kupić na dzień dziecka?

Wielkimi krokami zbliża się dzień dziecka. Zostało tylko 4 dni dla tych, którzy nie kupili prezentów dla swoich pociech. Czasami nie jest to łatwy wybór z powodu, braku pomysłów albo niezdecydowania. Dziś przedstawimy 7 propozycji, które mogą się sprawdzić jako prezent dla dziecka.

Telefon

Smartphone

 

Smartphone jest jednym z najbardziej porządnych prezentów przez dzieci. Chcą mieć to coraz nowsze modele, aby pochwalić się swoim rówieśnikom. Jeśli to pierwszy Smartphone, dla dziecka trzeba przemyśleć czy to odpowiedni moment i czy nie jest za młode. Nie będę tu pisał jakiegoś minimalnego wieku posiadania pierwszego telefonu bo to zależy od wieku. Nowy Smartphone nie musi być dla dziecka nie wiadomo jak drogi (choć to nie jest wielka inwestycja). Wystarczy nawet jeśli będzie miał troszkę większy ekran lub nowocześniejszy wygląd. To nie jest najtańszy z prezentów, lecz w większości przypadków dzieci z niego są zadowolone.

Dron

Drony to niewielkie potrafiące unieść się wysoko maszyny, które na prawdę potrafią przynieść dużo frajdy. Jak dla dorosłego jak również dla dziecka, może zająć zabawą, aż do rozładowania urządzenia. Od niedawna na większe drony i wysokości potrzebna jest licencja, lecz dla dziecka wystarczy prosty dron. Nie jest to duży wydatek, ponieważ cena zaczyna się już od 50 zł, za małe zwykłe. Oczywiście są bardziej zaawansowane po kilka tysięcy, ale dla dziecka wystarczy zwykły taki do kilkuset  złotych.  Głównym atutem jest również to, że niektóre drony mają wbudowaną kamerę co pozwoli z góry waszym pociechą nagrywać wszystko z góry.

Zabawki ogrodowe

Trampolina

 

Zabawki ogrodowe to naprawdę masa, ale to masa propozycji na Dzień dziecka. Dzięki takim prezentom, można zachęcić dzieci, do częstszego przebywania na dworze. Główną taką atrakcją może być trampolina. Większość dzieci lubi skakać na trampolinie. Następne propozycję mogą być to różnego rodzaju, ślizgawki, huśtawki, piaskownice, baseny, domki ogrodowe, bramki piłkarskie, kosz do gry i mnóstwo rodzai innych zabawek ogrodowych.

 

Sport

Piłka na boisku

 

Dzieci lubią uprawiać sport i być aktywne. Potrzeba trochę chęci fajnych gadżetów, by zacząć zabawę. Piłka z logiem ulubionego klubu piłkarskiego, koszulka z ulubionym piłkarzem. Prezent na Dzień dziecka, nie musi dotyczyć tylko piłki nożnej, ale również innych sportów. To zależy w jaki sposób dziecko lubi być aktywne. Jeśli grał w piłkę nożną, lecz nie za bardzo mu się podoba, można zawsze spróbować kupić mu coś nowego nietypowego: paletki do badmintona, rolki, hulajnogę, deskorolkę oraz inne atrakcję, dzięki którym dziecko będzie bardziej aktywne.

Akcesoria komputerowe i do  telefonu

akcesoria komputerowe

 

Akcesoria komputerowe, telefoniczne do tabletu to dość prosty i w miarę tani prezent dla dzieci. Najlepiej rozmawiając z dzieckiem dowiedzieć się jakich akcesoriów potrzebuje. Również, można samemu popatrzeć, jaką ma klawiaturę lub myszkę i kupić ładniejsza, lepszą. Karta pamięci jest uniwersalnym prezentem, jeśli dziecko nie posiada, na pewno mu się przyda. Telefony zwykle nie mają dużo pamięci na przytrzymywanie danych, dlatego zawsze się przydaje. Obecnie na rynku istnieje pełno firm, które oferują różnego rodzaju sprzęt do grania myszki, podkładki, klawiatury, słuchawki pod osoby, które grają. Sprzęt ten oczywiście jest droższy, lecz można też coś znaleźć fajnego w przystępnej cenie.

Gry Planszowe

 

Czasami dobrze odciągnąć dziecko od urządzeń elektrycznych, których w koło jest za dużo. Gry planszowe jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Gry planszowych jest całe mnóstwo. Od bardzo prostych typu chińczyk, do bardzo zaawansowanych gier strategicznych, w których radzą sobie tylko najbardziej zagorzali fani planszówek. Taka gra może pochłonąć na wiele godzin, a można grać całą rodziną. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier na minimum godzinę jest Monpoly. Jest mało osób, które tej gry nie zna, lecz opiszę, na czym ta gra polega. Jest to gra ekonomiczna, polegająca na kupowania terenu, na którym budujemy budynki i hotele. Jeśli przeciwnik stanie na naszym terenie płaci nam wyznaczoną kwotę. Przegrywa ta osoba, która straci swoje pieniądze.  Gier planszowych jest bardzo dużo różnego rodzaju. Np: rodzinne, imprezowe, dla dzieci, strategiczne, przygodowe, ekonomiczne, logiczne, wojenne, kooperacyjne, kościane.

Książki edukacyjno-hobbistyczne

Książki, Książki edukacyjne

Dzieci zazwyczaj nie lubią czytać książek. Wyjątkiem są tu ciekawe książki oraz hobbistyczne. Jeśli dziecko ma jakieś zainteresowanie to uwierz, chętnie przeczyta o tym książkę by dowiedzieć się o tym więcej. Jeśli dziecko jest mniejsze i nie potrafi czytać, mogą być to nawet kolorowanki, łączenie kropek, rysowanie wzorów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *