Pożegnanie Mad Catz – firmy zajmującej się produkcją i sprzedażą sprzętu Gamingowego

Pożegnanie Mad Catz

28 lat. Tyle na rynku był Mad Catz. Plotki o upadłości firmy krążyły już od dawna, lecz w 100% było to pewne 30 marca, kiedy to firma zgłosiła w USA wniosek o swoją upadłość. Mad Catz to jeden z największych producentów Gamingowego sprzętu, głównie myszek i słuchawek na świecie. Sprzęt cechował się nietypowym wyglądem oraz posiadał szereg klawiszów i przycisków pomocniczych. Firma zakończyła swoją działalność z powodu zbyt słabych wyników finansowych, które z roku na rok stawały się coraz mniejsze. Mad Catz chciał, aby ktoś przejął go, lecz nikt nie chciał chwycić się tonącego statku, by go wydobyć, aż w końcu zatonął.

Produkty Mad Catz spod której wyszły wspaniałe konstrukcje i dla niektóre fikuśne myszki były czymś wspaniałym i kreatywnym. Niestety moim zdaniem cena względem jakości była za wysoka. Wykonanie niektórych myszek i klawiatur robi efekt czasem powalający na kolana, lecz ta druga mroczniejsza i najważniejsza część. Sprzęt, który produkowali był strasznie wadliwy. Przy częstym użytkowaniu wytrzymywał najwyżej rok. Były również problemy z sterownikami do sprzętu. Gracz, który kupi sprzęt gamingowy i się na nim zawiedzie, zmienia po prostu i zazwyczaj nie powraca do niej. Dlatego za bardzo się nie dziwię słabym wynikom finansowym tej firmy. Sądzę nawet, że dobrze się stało, ponieważ daje to drogę do powstania kolejnych firm, które zajmują się sprzętem gamingowym, by gracze mieli większy wybór. Oby tylko nie robili takiego samego co Catz i trzymali cenę w stosunku do jakości. Wiadomo, sprzęt gamingowy prawie zawsze jest droższy od zwykłego, ale przeginając z ceną, nie  będzie się on odpowiednio sprzedawał.

W 2016 roku we wrześniu firma sprzedała markę Saitek, firmie Logitech, aby podreperować swój budżet, lecz niestety nic to nie dało. Wtedy zgłosiła wniosek, którego nazywali Chapter 7, który oznaczał całkowity koniec dla firmy. Czy używaliście sprzętu tej firmy i będzie jej wam brakować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *