Samsung Galaxy S8/S8+ – znamy już specyfikację

Samsung Galaxy S8

 

Do premiery nowego Smartphone Samsunga z Serii Galaxy S jesteśmy coraz bliżej. Został jeszcze ponad miesiąc, ale naprawdę wiemy o nim już naprawdę wiele. Jednym z informatorów o przeciekach jest jak zawsze sławny Evan Blass, który zawsze ma informację o przeciekach, które się sprawdzają. Podaje nam bardzo specyficzne parametry techniczne nowego Smartphone.

Parametry Samsunga S8+

Przekątna ekranu: 6,2 cali

Matryca: Super AMOLED

Rozdzielczość ekranu: Quad HD+ (2960 x 1440)

Procesor: Exynos 8895 lub Snapdragon 835

Pamięć Operacyjna: 4 GB RAM

Pamięć wewnętrzna: 64 GB (możliwość rozszerzenie kartą microSD do 256 GB)

Rozdzielczość Matrycy Aparatu Głównego: 12 Mpix

Rozdzielczość Matrycy Aparatu Przedniego: 8 Mpix

Skaner tęczówki oka: Tak

Skaner linii papilarnych: Tak

Dołączone słuchawki opracowane razem z firmą AKG

Ekran

Tak jak w poprzednich modelach mamy zastosowaną matrycę Super AMOLED . Telefon posiada aż 6,2-calowi przekątnej na którym wierzchnia będzie w 90% zajmował ekran, więc naprawdę jest to olbrzym. Rozdzielczość względem poprzednich modeli jest z plusem. Jest to związane ze zmianą proporcji panelu. Panel będzie miał proporcje prawdopodobnie 18,5:9. Zmiana proporcji została zastosowana z powodu dopasowania nowej, większej powierzchniowi ekranu względem telefonu. Ramki są bardzo wąskie co nie spowoduje jakiejś dużej różnicy w porównaniu do 5,5 calowego poprzednika Samsunga Galaxy S7 Edge.

 

Samsung Galaxy S8 , Samsung Galaxy S8+

 

Pamięć

Ilość Ramu bardzo rozczarowuje. 4 GB wśród flagowców to naprawdę mało. Samsung sam produkuje dla innych firm kości o pojemności 6-8 GB, a sam do własnego umieszcza tylko 4 GB. Ilość pamięci wewnętrznej 64 GB też nie zachwyca (oby było warianty 128, 256 GB). W dzisiejszych czasach 64 GB jeśli ktoś robi dużo zdjęć, nagrywa filmy, przechowuje wiele plików na swoim Smartphonie nie będzie z tego zadowolony. Na szczęście można rozszerzyć pamięć zewnętrzną kartą MicroSD do 265 GB. Jeśli, ktoś potrzebuje do zwykłego użytkowanie taka ilość pamięci spokojnie wystarczy na dłuższy czas.

 

Skaner tęczówki

Nie jest to zaskoczeniem, że Samsung znowu zastosuje w swoim nowym modelu skaner tęczówki, który był zastosowany w palącym się modelu Galaxy Note 7. Zabezpieczenia biometryczne stają się coraz to modniejsze i cięższe do złamania niż kody czy wzóry.

 

Samsung Galaxy S8/S8+ ma zostać zaprezentowany 29 marca

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *