Telefony Xiaomi w oryginalnym sklepie już w Czerwcu!

Telefony Xiaomi kojarzą się głównie z tanimi Chińskimi smartphonami, które są dość ciężko dostępne w Polsce. Głównie kupowane na takich stronach jak alliexpress lub gearbest oraz na allegro sprzedawanych przez firmy, które sprzedają nieoficjalnie telefony sprowadzane z Chin.  Oficjalnie 2 czerwca, ma zostać otwarty pierwszy sklep Xiaomi w Polsce. Będzie on otwarty w Warszawskiej Galerii Arkadia. Jest to największa dla fanów tej marki telefonów wiadomość. Choć nie będzie to konkretnie salon, lecz specjalna strefa z produktami.

Oferta:

Xiaomi nie tylko chce zachęcić potencjalnych klientów swoimi smartphonami, lecz również innymi urządzeniami, które podbijają chiński rynek. Xiaomi posiada mnóstwo urządzeń takich jak Power-Banki,  Lampy LED-owe, słuchawki, głośniki, przystawka do telewizora Mi Box oraz inne urządzenia. Dokładna oferta nie jest jeszcze znana, lecz część wystawionych urządzeń będzie dostępna na sprzedaż, a część w celu pokazowym.

Tanie i najnowsze smartphone w zasięgu ręki?

Niestety nie będzie tak łatwo. Xiaomi na początku chce zapoznać się z naszym rynkiem, przedstawiając swoje produkty z jak najlepszej strony, by znaleźć nabywców. Zamierza ostrożnie badać ten rynek by na nim nie stracić. Głównym celem  powstania sklepu jest zapewne zwiększenie rozpoznawalności marki. Większość Polaków lubi tani i dobry sprzęt, dlatego  wróżę firmie świetlaną przyszłość w naszym kraju. Choć nie jest to do końca sielanka z powodu, że telefony xiaomi nie będą takie tanie jak w Chinach. Dlaczego? Dochodzi do tego koszty takie jak Vat.

Podsumowanie:

Pierwszy oficjalny sklep, nawet jeśli to pokazowy to duży krok w stronę Polski. Pewnie jeżeli, zainteresowanie sprzętem będzie dość duże, zostanie otwarte więcej punktów z sprzętem Xiaomi i będzie łatwiej dostępny. Cena sprzętu Xiaomi w porównaniu z innym sprzętem firm, o bardzo podobnych parametrach jest o wiele mniejsza, dzięki genialnej polityce marketingowej. Jakość tego sprzętu nie odbiega od tego znacznie droższego innych firm, wręcz często jest lepsza lub na takim samym poziomie. Czy czeka nas niedługo wysyp nowych sklepów i Apple będzie miał godnego przeciwnika?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *