Wonder Woman, czyli kobieta w czasie II Wojny Światowej

Wonder Woman w końcu coś na co czekała duża część fanów męskiej płci, jak również i żeńskiej. Zwykle filmy o super bohaterach skapują się na męskich super bohaterach. Zawsze się zastanawiałem, dlaczego tak jest. Czy chodzi o jakąś męskość, oraz staro-typ gdzie kobiety zawsze są słabsze od mężczyzn.  Jest to dość kontrowersyjny temat, mało poruszane przez innych, lecz właśnie chciałem go zamieścić go tutaj, by dać wam do myślenia.

Przedstawienie historii

 Nawet dla takiego laika komiksowego jak ja, który nie czytał ani jednego komiksu Wonder Woman, historia była bardzo dobrze przedstawiona. Nie trzeba znać żadnych komiksów, by z przyjemnością oglądać film. Wszystko jest bardzo zrozumiałe, znamy dokładnie przeszłość bohaterki choć film nie trwa 5h. Wręcz uważam, że jest to genialnie przedstawione i mogę za to pochwalić reżysera. Nie ma tu scen, które są zwykle w filmach przestojówki po 5 min, gdy postać stoi i zastanawia się nad swoim życiem. Rozumiem, że czasem potrzeba takie przerwy, ale zwykle są przesadzone, a czas zmarnowany na sceny, które są po prostu do zrozumienia. Każdy wie, że postać musi, jeść, spać itd. W filmach gatunku obyczajowe, rozumiem takie sceny, lecz w tego typu filmach jak Wonder Woman jest to absolutnie nie do pomyślenia! Tutaj genialnie wszystko jest dopracowane do ostatniego szczegółu. Nie jestem zbytnio fanem filmów z DC, ponieważ nie widziałem jeszcze ani jednego filmu, który był tak dopracowany. Do kina poszedłem z ciekawości. Uznałem, że ciekawie móc w końcu zobaczyć jakaś żeńską bohaterkę, która pokonuje wszystkich złych przeciwników. Byłem dość sceptycznie nastawiony.  Po paru minutach, jednak już wiedziałem, że ta pozycja, to całkiem inny poziom na całe szczęście!

Nawiązanie do II Wojny Światowej

Nie sądziłem, że da  się tak miło wpleść superbohaterkę w centrum największej wojny w historii ludzkości. Na początku filmu, bohaterka żyje w miejscu, które jest bardzo spokojne. Wiszące legendy, które poznaje główna bohaterka poznają, sprawia, że widz skupia się na czymś innym całkiem, niż co będzie jeśli nie czytał komiksu! Spodziewamy się ataku na 100%. Możemy pomyśleć o jakiś bogach, greckich wojownikach, starożytnych wojownikach, ale jednak jest to coś zupełnie innego! To co poznaje bohaterka to ból i zniszczenie. Na początku czuła, że wszystkich uratuje i powstrzyma zło. Niestety, lecz gdy zobaczyła ile tysięcy osób potrzebuje nagle pomocy przytłoczyło ją to.

Ból i Miłość

Główna bohaterka poznaje młodego szpiega. Jest to odważny Steve Trevor. Pomału przebywając z nim, zakochuje się, choć są to uczucia ukryte, ponieważ są ważniejsze priorytety wojna. Idyllę żyła wśród amazonek na wyspie, gdzie nie było mężczyzn. Jej relacje damsko-męskie nie były znane (oprócz książek). Więc moim zdaniem, tak dobre porozumiewanie się z młodym Stevem, było trochę przesadzone. Skąd kobieta, nie mająca styczności, może wiedzieć jak się zachowywać w stosunku do mężczyzny? To tylko film, ale reżyser o tym nie pomyślał. Ból jaki przeżywa bohaterka w dalszych scenach filmu, sprawia, że jej moc się całkowicie uwalnia.

Ogromna siła

Siła, która ma dorównać Bogom. Pewnie wiele osób nie może przeboleć, że Kobieta, ma być jedną z najbardziej silnych postaci DC. Wiele opinii czytałem, że ta jej siła jest przesadzona, porównywalna do Supermena, najsilniejszego z wszystkich postaci DC. Zderzenie świata Wonder Woman ze światem Trevorem sprawia, że zaczyna dopiero rozumieć swoje przeznaczenie. Na początku myślała, że jest to walka z jedną osobą, która za wszystkim stoi. Niestety gdy przybyła do drugiego świata się rozczarowała. Przeciwników było mnóstwo, choć byli oni oczywiście sterowani.

Podsumowanie

Czy warto wybrać się na Wonder Woman? Jeśli ktoś szuka czegoś nowego, jakiejś hybrydy, która jest czymś innym to może śmiało iść do kina i nacieszyć się czymś zupełnie nowym. Jeśli szukasz czegoś typowego o super bohaterach, nie jest to taka pozycja. Film oceniam 8,5 na 10.

One thought on “Wonder Woman, czyli kobieta w czasie II Wojny Światowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *