Ranking 8 najlepszych drukarek 3D w 2020

Ranking 8 najlepszych drukarek 3D w 2020Zaledwie dziesięć lat temu Drukarki 3D były nieporęcznymi, drogimi maszynami przeznaczonymi dla fabryk i zamożnych korporacji. Były prawie nieznane poza wąskim kręgiem profesjonalistów, którzy je budowali i używali. Ale w dużej mierze dzięki ruchowi druku 3D o otwartym kodzie źródłowym RepRap, te niesamowite urządzenia stały się opłacalnymi i niedrogimi produktami do użytku przez projektantów, inżynierów, hobbystów, szkoły, a nawet ciekawskich konsumentów.Jeśli jesteś na rynku, ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób Drukarki 3D różnią się od siebie, abyś mógł wybrać odpowiedni model. Są one dostępne w różnych stylach i mogą być zoptymalizowane pod kątem konkretnych odbiorców lub rodzaju druku. Przygotowujesz się do drastycznego kroku? Oto, co musisz wziąć pod uwagę.

Co chcesz wydrukować?

W związku z pytaniem o to, co chcesz wydrukować, pojawia się bardziej podstawowe pytanie: dlaczego chcesz drukować w 3D? Czy jesteś konsumentem zainteresowanym drukowaniem zabawek i / lub artykułów gospodarstwa domowego? Trendsetter, który lubi pokazywać najnowsze gadżety swoim znajomym? Wychowawca, który chce zainstalować drukarkę 3D w klasie, bibliotece lub Centrum Społeczności? Amator czy Dyer, który lubi eksperymentować z nowymi projektami i technologią? Projektant, inżynier lub architekt, który musi stworzyć prototypy lub modele nowych produktów, części lub projektów? Artysta, który ma na celu zbadanie kreatywności tworzenia obiektów 3D? A może producent, który chce drukować wyroby z tworzyw sztucznych w stosunkowo krótkich seriach?

Lulzbot Mini 8

Lulzbot Mini 8Twoja optymalna Drukarka 3D zależy od tego, jak zamierzasz z niej korzystać. Konsumenci i szkoły będą chcieli mieć model, który jest łatwy w konfiguracji i obsłudze, nie wymaga dużej konserwacji i ma dość dobrą jakość druku. Amatorzy i artyści mogą potrzebować specjalnych funkcji, takich jak możliwość drukowania obiektów o więcej niż jednym kolorze lub korzystania z wielu rodzajów włókien. Projektanci i inni profesjonaliści będą chcieli wyjątkowej jakości druku. Sklepy uczestniczące w produkcji krótkoterminowej będą potrzebowały dużego obszaru montażu, aby wydrukować wiele obiektów jednocześnie. Osoby lub firmy, które chcą pokazać cuda drukowania 3D przyjaciołom lub klientom, będą chciały pięknej, ale niezawodnej maszyny.

W tym przewodniku skupimy się na drukarkach 3D w zakresie poniżej 4000 USD, przeznaczonych dla konsumentów, hobbystów, szkół, projektantów produktów i innych profesjonalistów, takich jak inżynierowie i architekci. Zdecydowana większość drukarek w tym zakresie buduje obiekty 3D z kolejnych warstw stopionego plastiku, techniki znanej jako wytwarzanie topionych włókien (FFF). Jest również często określany jako modelowanie topionego osadzania (FDM), chociaż termin ten jest znakiem towarowym firmy Stratasys, Inc. (Chociaż nie są to wyłącznie Drukarki 3D, uwzględniamy również długopisy 3D, w których “atrament”jest stopionym tworzywem sztucznym, a użytkownik stosuje go, rysując odręcznie lub używając szablonu-w tej rundzie. Kilka drukarek 3D wykorzystuje stereolitografię-pierwszą opracowaną technikę drukowania 3D—w której lasery ultrafioletowe (UV) śledzą wzór na światłoczułej ciekłej żywicy, zestalając żywicę w celu utworzenia obiektu.

Jaki rozmiar obiektów chcesz wydrukować?

Upewnij się, że obszar złożenia Drukarki 3D jest wystarczająco duży dla obiektów, które zamierzasz wydrukować za pomocą drukarki. Obszar kompilacji to rozmiar, w trzech wymiarach, największego obiektu, który można wydrukować na danej drukarce (przynajmniej teoretycznie—może być nieco mniejszy, jeśli na przykład platforma kompilacji nie jest całkowicie płaska). Typowe Drukarki 3D mają powierzchnię montażową od 6 do 9 cali kwadratowych, ale mogą mieć od kilku cali do ponad 2 stóp z boku, a niektóre z nich są w rzeczywistości kwadratowe. W naszych recenzjach zapewniamy obszar budowy w calach, wysokości, szerokości i głębokości (HWD).

Z jakich materiałów chcesz drukować?

Większość niedrogich drukarek 3D wykorzystuje metodę FFF, w której włókno z tworzywa sztucznego dostępne w cewkach jest topione i wytłaczane, a następnie zestalane w celu utworzenia obiektu. Dwa najczęstsze typy włókien do tej pory to akrylonitryl-butadien-styren (ABS) i kwas polimlekowy (PLA). Każdy z nich ma nieco inne właściwości. Na przykład ABS topi się w wyższej temperaturze niż PLA i jest bardziej elastyczny, ale po stopieniu emituje opary, które dla wielu użytkowników wydają się nieprzyjemne i potrzebują ogrzewanego łóżka drukarskiego. Wydruki PLA wyglądają gładko, ale zwykle znajdują się po delikatnej stronie.

Cewki i włókna posiadacze

Cewki i włókna posiadaczeInne materiały wykorzystywane do druku FFF, obejmują, ale nie są ograniczone do, polistyren wysokoudarowy (HIPS), drewno, brąz i miedź kompozytowe nici, UV świetlówki nici, nylon, тритан-poliester, alkohol poliwinylowy (PVA), politereftalan etylenu (PETT), poliwęglan, przewodzące PLA i ABS, plastyfikowany сополиамидный termoplastyczny elastomer (PCTPE) i PC-ABS. Każdy materiał ma inną temperaturę topnienia, więc użycie tych egzotycznych włókien jest ograniczone do zaprojektowanych dla nich drukarek lub oprogramowania, które pozwala użytkownikom kontrolować temperaturę wytłaczarki.

Najlepsze drukarki 3D 2017 Styczeń 2017 Aktualizacja-XYZprinting da Vinci Mini

Nić występuje w dwóch średnicach-1,85 mm i 3 mm—Większość modeli wykorzystuje nić o mniejszej średnicy. Żarnik jest sprzedawany w cewkach, zwykle 1 kg (2,2 funta), i jest sprzedawany w cenie od 20 do 50 USD za kilogram dla ABS i PLA. Chociaż wiele drukarek 3D przyjmuje uniwersalne cewki, niektóre firmy używają własnych cewek lub wkładów atramentowych. Upewnij się, że żarnik ma odpowiednią średnicę dla Twojej drukarki, a cewka ma odpowiedni rozmiar. W wielu przypadkach można kupić lub wykonać (nawet drukowanie 3D) uchwyt na szpulę, który będzie pasował do różnych rozmiarów szpuli.

Dodaj komentarz