Opinie o Sennheiser HD 4.40 BT

Opinie o Sennheiser HD 4.40 BTJestem wielkim fanem Sennheisera jako firmy, ponieważ produkują najwyższej jakości produkty od 1945 roku. Nie żyłem tak długo, ale odkąd pamiętam, Sennheiser tworzy solidny sprzęt i ma szanowaną nazwę. Jeśli chodzi o Mikrofony i profesjonalne słuchawki, powinieneś najpierw spojrzeć na Sennheisera. Kiedy dowiedziałem się o nowych bezprzewodowych słuchawkach HD 4.40 BT, zobaczyłem elegancki zestaw słuchawek, o których wiedziałem, że muszę spróbować.

W prawdziwej formie Sennheiser, nowe słuchawki HD 4.40 BT 

oferują najwyższej jakości Bezprzewodowy dźwięk w eleganckim opakowaniu. Ma zamknięty tył, projekt wokół ucha i ma łączność Bluetooth 4.0. Słuchawki są kompatybilne z aptX dla prawdziwego dźwięku Hi-Fi i dynamicznego basu. Minimalistyczny design jest wytrzymały, aby dostosować życie w podróży. Za rozsądną cenę 150 USD, HD 4.40 BTs są dostępne w cenie i pasują do innych słuchawek w swojej klasie. Aby ułatwić słuchanie, dostępne są elementy sterujące w postaci miseczek na uszy i wbudowany mikrofon. Pełne informacje na temat słuchawek znajdują się poniżej.ROZPAKOWYWANIE

Samo pudełko wygląda ładnie ze zdjęciem słuchawek z przodu, łatwymi do odczytania informacjami wokół niego i naklejką Sennheiser z boku, która ma kod QR do weryfikacji autentyczności słuchawek. Otworzyłem pudełko od dołu, ponieważ tam właśnie znajduje się zakładka. Wewnątrz znajdziesz trzy małe broszury, kabel aux, kabel Micro USB do ładowania, tkaninową torbę i słuchawki zamknięte w rodzaju plastikowej walizki. Obudowa z tworzywa sztucznego jest dość tanim sposobem na ich dostarczenie, ponieważ pomagają one chronić słuchawki przed uszkodzeniem, jeśli pudełko zostanie pobite. Naprawdę nie chcę widzieć tego plastiku, ponieważ wydaje się, że jest to dużo odpadów. Uważam, że Sennheiser powinien użyć półstałego pokrowca podróżnego zamiast plastiku, który jest rzucany po otwarciu. Byłoby to również lepsze niż torba transportowa z tkaniny i zapewniłoby bezpieczeństwo słuchawek podczas transportu.

Po rozpakowaniu wszystkiego użyłem dołączonego kabla Micro USB, aby w pełni naładować słuchawki. Zobaczysz, że lampka kontrolna świeci na czerwono podczas ładowania, ale zmieni kolor na niebieski przed całkowitym wyłączeniem, gdy bateria jest w pełni naładowana. Jeszcze zanim zacząłem słuchać muzyki, od razu zauważyłem, jak głęboko świecą słuchawki. Miałem inny zestaw słuchawek na uchu na moim biurku, które uważałem za lekkie, dopóki nie wziąłem słuchawek 4.40 BT.

Rozpakowałem słuchawki i przegapiłem pobranie aplikacji Captune na iOS 

Rozpakowałem słuchawki i przegapiłem pobranie aplikacji Captune na iOS ponieważ chciałem sparować je z moim MacBookiem Pro do pierwszego użycia. Proces krycia był prosty. Włączyłem słuchawki i otworzyłem Ustawienia Bluetooth na moim Macu. Stąd mogłem wybrać HD 4.40 BT z listy dostępnych urządzeń do połączenia. Szybko się sparowali, a moim pierwszym testem było sprawdzenie, czy będę miał jakieś dziwne opóźnienie. W przypadku większości innych słuchawek, z których korzystałem, mam pewne opóźnienie podczas korzystania z nich z moim komputerem Mac. Myślę, że to dlatego, że mój MacBook Pro działa przez stację dokującą Thunderbolt i zewnętrzny monitor. Dlaczego to spowodowałoby informację zwrotną, zaskakuje mnie, ale cieszę się, że mogę powiedzieć, że nie dostałem tego z Sennheisers. Ponieważ chciałem ich używać z konfiguracją mojego laptopa, byłem naprawdę zaniepokojony tym, że będzie to problem.

Słuchawki mają do 25-godzinnej baterii, ale nadal można używać słuchawek, nawet jeśli bateria jest rozładowana lub rozładowana. Wystarczy podłączyć kabel audio, który znajduje się w zestawie. Jest to doskonała opcja na te okazje, w których zapominam ładować słuchawki. Teraz, mimo że nie przeprowadziłem testu warunków skrajnych na żywotność baterii, mogę powiedzieć, że miałem kilka długich (4 godziny lub więcej) sesji odsłuchowych bez konieczności ładowania ich między nimi, więc byłem z tego bardzo zadowolony. Słuchawki są bardzo miękkie i wygodne w noszeniu, ale przyznaję, że po pewnym czasie moje uszy stały się trochę ciepłe. Bardzo podoba mi się wyściółka na nakryciu głowy i miseczkach na uszy i myślę, że są bardzo dobrze wykonane.

Przyzwyczajenie się do kontroli było dość łatwe, ponieważ układ przycisków znajduje się na prawej słuchawce. Elementy sterujące są zaprojektowane tak, aby były bardzo przyjazne dla użytkownika, więc najdalej od przycisku zasilania znajduje się przełącznik głośności w górę iw dół, a następnie przełącznik ścieżki do przodu i do tyłu, a następnie przycisk zasilania Wszechmocnego. Każdy przełącznik / przycisk ma wiele funkcji kontroli. Naprawdę podoba mi się, jak łatwo jest zwiększyć głośność w górę lub w dół. Jest to bardzo naturalne uczucie, gdy sięgasz do ucha. Twój kciuk naturalnie spoczywa na przełączniku głośności w górę / w dół. Bardzo podoba mi się również to, że Sennheiser zadbał o to, aby sterowanie było oddzielone od zmiany toru do przodu/do tyłu. Tak wielu producentów słuchawek podwaja i łączy te elementy sterujące, a to jest trochę szalone, gdy chcesz zwiększyć głośność utworu, który naprawdę lubisz, tylko po to, aby piosenka przełączyła się na nowy utwór, ponieważ słuchawki używają wspólnych elementów sterujących.

Zdecydowanie doceniłbym jakość dźwięku na A+.

 Mam pewne wysokiej jakości ubytki słuchu, ale naprawdę mogę ocenić jakość dźwięku tych słuchawek w porównaniu do innych słuchawek nausznych w tej samej kategorii na poziomie 4.40 BTs. Aby pomóc mi w testowaniu zakresu słuchu, poprosiłem Robin, aby ich posłuchała, a także była pod wrażeniem ich jakości dźwięku. Opisała to jako coś podobnego do tego, co ma na uszach Teatr Dolby ATMOS. Jednym z testów, które wykonała, było obejrzenie serii otwierającej “Władcy Pierścieni: braterstwo pierścienia”, która jest bogata w wiele różnych tonów, utworów wokalnych, efektów dźwiękowych i, oczywiście, muzycznego charakteru. Równowaga była idealna. Niski dudnienie ognia, gdy “jeden pierścień” został wykuty, nie przypominało niczego, co słyszała wcześniej przez słuchawki.

Aby sprawdzić równowagę między lewą i prawą słuchawką i sprawdzić częstotliwość, użyła do tego dwóch różnych aplikacji.

Poniżej znajdują się jej wyniki.

Poniżej znajdują się jej wyniki.Balans: użyłem testu L lub R, aby sprawdzić równowagę między dwiema słuchawkami. Aplikacja odtwarza równomierny dźwięk i możesz wybrać lewą lub prawą słuchawkę, aby usłyszeć ten dźwięk. Mogłem usłyszeć ton równo i równomiernie zarówno przez lewą, jak i prawą miseczkę uszu.

Częstotliwość: aplikacja, której używam, nazywa się generator tonów. To pozwala mi odtwarzać dźwięk przez obie słuchawki w tym samym czasie. Ton zaczyna się od 20 Hz i wzrasta do 20 khz-podstawowego zakresu słuchu dla ludzkich uszu. Chcę zauważyć, że osobiście słyszę zakres od 30 Hz do 17 kHz przez głośnik iPhone ‘ a bez słuchawek. Przy 50% głośności mogłem usłyszeć do 30 Hz, ale mogłem usłyszeć do 20 Hz, gdy było to 100% głośności. Na wysokim poziomie przy 50% głośności mogłem usłyszeć do 17400, a przy 100% głośności mogłem usłyszeć częstotliwość 19000 khz.

 

Dodaj komentarz