Ranking 16 najlepszych telewizorów w 2020

Ranking 16 najlepszych telewizorów w 2020CES 2020 nie brakowało całkowicie niesamowitych wyświetlaczy. Wszyscy główni gracze na rynku telewizyjnym obniżyli swoje nadchodzące składy w ciągu roku, podkreślając swoje najnowsze osiągnięcia w zakresie jakości obrazu i łączności smart TV.    

Do 2020 r.firmy osiągnęły pełną moc dla 8K, z większą liczbą nowych modeli telewizorów 8K niż kiedykolwiek wcześniej. Wyświetlacze 8K oferują cztery razy więcej pikseli niż w tradycyjnych telewizorach 4K Ultra HD. Podczas gdy rzeczywiste filmy 8K są nadal rzadkie, te nowe telewizory 8K mają zaawansowane możliwości powiększania, co pozwala im ulepszyć całą zawartość Full HD i 4K, którą obecnie oglądamy w usługach strumieniowych i dyskach.

Jednak to, czy ta poprawa wystarczy, aby uzasadnić dodatkowe koszty, które wszystkie te piksele z pewnością będą kosztować, będzie zależało od twoich potrzeb związanych z wydajnością i budżetem.

Na szczęście producenci telewizorów nie odwrócili się jeszcze od starego, dobrego 4K. bynajmniej, CES wciąż był zapakowany w kilka imponujących modeli telewizorów Ultra HD, które będą dostępne przez cały rok. Wyższe rozdzielczości zawsze będą przyciągać uwagę, ale ciągłe postępy w zakresie precyzyjnego przyciemniania, szczytowej jasności, kontrastu i kątów widzenia pokazują, że wciąż jest dużo wow-factor w doskonałym wyświetlaczu 4K.

Po dokładnym przeanalizowaniu konwencji i zapoznaniu się ze wszystkimi najnowszymi specyfikacjami, przygotowaliśmy nasze oferty dla najlepszych nowych telewizorów pokazanych na wystawie. Od wyświetlaczy LCD 8K po wyjątkowe pionowe telewizory, nasz wybór podkreśla wiele czynników-w tym wydajność obrazu, styl projektowania i potencjalną wartość. W tej notatce ceny i dokładne daty premiery są nadal oczekiwane dla większości modeli prezentowanych do tej pory. Oczekuje się jednak, że wszystkie telewizory, które wyróżniliśmy, będą dostępne do kupienia w 2020 roku.   

Oto najlepsze telewizory z CES 2020:

Samsung Q950TS 8K QLED TV

Sony XBR Z8H 8K TV

TCL 8-Series 8K TV

Visio SmartCast 4K OLED TV

LG GX Gallery Series 4K OLED TV

Samsung sero 4K TV

Wspaniałe telewizory 8K są szeroko rozpowszechnione na targach CES w tym roku, ale nowy Q950TS Samsunga zdołał wyróżnić się z tłumu dzięki jednemu kluczowemu postępowi w stylu — jest to praktycznie nieograniczony projekt. Tak, granice na krawędziach ekranów telewizyjnych są już dość cienkie i dyskretne w wielu modelach wyświetlaczy high-end, ale najnowszy projekt Samsunga jest pierwszym naprawdę doskonałym, który pożądany “cały obraz” wygląda tak, jak pożądają klienci Premium

Dzięki imponującemu współczynnikowi ekran-ciało prawie 99%, Q950TS prezentuje Ci telewizor, który jest prawie cały wyświetlacz. Ze średniej odległości oglądania sprawia to wrażenie, że obraz telewizora prawie wylewa się na same krawędzie panelu, aby uzyskać uderzający efekt “nieskończonego ekranu”. Jeśli to nie wystarczy, telewizor ma również niesamowicie cienki profil, który mierzy zaledwie 15 milimetrów, uzupełniając pięknie wyrafinowany design. 

Jednak styl nie kosztuje tak wiele

Jednak styl nie kosztuje tak wiele chyba że telewizor ma doskonałą jakość obrazu. Na szczęście Q950TS jest również silnym konkurentem w tym dziale. Panel LCD 8K QLED TV jest w stanie zapewnić najjaśniejszą wydajność obrazu, jaką kiedykolwiek widzieliśmy na telewizorze konsumenckim, zapewniając odtwarzanie HDR niemal na poziomie podstawowym. Pomimo tego, jak subtelnie Samsungowi udało się stworzyć panel, firma wciąż była w stanie spakować w rozszerzonej, pełnej macierzy lokalne podświetlenie ściemniania dla większych poziomów czerni. Oprócz obrazu, Q950TS zawiera również unikalny system audio z wbudowanymi sterownikami na górze, z boku, z tyłu i z tyłu telewizora. Funkcje Smart TV są również bardzo zaawansowane, w tym obsługa specjalnych trybów obrazu i dźwięku opartych na sztucznej inteligencji, które mogą inteligentnie dostosowywać dźwięk i obraz w zależności od charakterystyki pomieszczenia.          

Chociaż będziemy musieli trochę poczekać, aby obejrzeć prawdziwe filmy 8K, rozszerzone skalowanie telewizora zapewnia, że wszystkie filmy 4K i Full HD wyglądają świetnie. Samsung nie ogłosił, ile będzie kosztować Q950TS, gdy pojawi się jeszcze w tym roku, ale jeśli poprzednie modele 8K są jakimkolwiek wskazaniem, ulepszona rozdzielczość i styl telewizora będą miały dużą premię cenową. Modele będą dostępne w calach 65, 75 i 85.Podczas gdy flagowy telewizor 

Samsung 8K TV 

mógł przyciągnąć naszą uwagę bardziej, jeśli chodzi o styl, nowy telewizor Sony Z8H 8K jest kształtowany, aby stać się mistrzem wysokiej jakości obrazu, aby wygrać w 2020 roku. Demonstracje nigdy nie były najlepsze, aby ocenić dokładność, ale szczegóły i kolor wyglądały bardziej naturalnie i realistycznie niż te z Samsunga, tworząc oszałamiające poczucie wymiaru. Jest nieco bardziej masywny i mniej elegancki niż niektóre inne zestawy premium, ale to, czego brakuje w stylu, nadrabia imponującym obrazem.  

Bazując na już gwiazdorskim telewizorze Sony 2019 8K, Z8H może pochwalić się wszystkimi najbardziej zaawansowanymi technologiami paneli LCD firmy, w tym 8K X-tended Dynamic Range Pro z pełnym zestawem lokalnych ściemniaczy. Dzięki temu zaawansowanemu ściemnianiu, Z8H udowadnia, że wciąż istnieją pewne wyraźne zalety, jakie mogą zapewnić wysokiej jakości wyświetlacze LCD w porównaniu do telewizorów OLED.

Mianowicie, to coś może stać się jasne. Bardzo jasne. 

Mianowicie, to coś może stać się jasne. Bardzo jasne. Dlaczego to takie ważne? Cóż, poza tym, że doskonale nadaje się do pomieszczeń z dużą ilością rozproszonego światła, Wysoka jasność szczytowa Z8H i dokładne lokalne przyciemnianie pozwalają telewizorowi prezentować intensywne odblaski HDR bliżej tego, jak powinny wyglądać, gdy są oceniane na drogich profesjonalnych monitorach przez hollywoodzkich kolorystów. Innymi słowy, Z8H ma potencjał, aby zapewnić bardziej prawdziwe wrażenia kinowe niż jakikolwiek inny wyświetlacz, który pojawi się w 2020 roku.

Dodaj komentarz